הזמן רץ

Essay Body

-

קשה לנו להפנים את העובדה, שאנו אורחים כאן בעולם לתקופה זמנית ובלתי ידועה.

נדמה לנו שנחיה פה לנצח וכך אנו מתנהגים- כאילו הזמן הוא אין סופי .

האשליה הזאת גורמת לנו לדחות כל מיני מטלות, יוזמות ומשימות כי נראה שאופק החיים משתרע עד אין סוף. מתי שהוא, אנו מבטיחים לעצמנו, תגיע הזדמנות מתאימה ונעשה מה שאנו אמורים ומתכננים לעשות ונגשים סוף סוף את יעודנו.

הבעיה היא שהזדמנות זאת לא בהכרח תגיע.

 

נטייה זו לדחות תוכניות נכונה גם ברמה הרוחנית וגם ברמה הגשמית, כמעט בכל אחד עובדים הרהורים מסוג: יום אחד אתקן את המידה הזאת, יום אחד אחזור בתשובה, יום אחד אעבור לגור במקום כפרי, יום אחד אפתח עסק.

הכרתי פעם איש אחד די מבוגר, שהפנה עורף ליהדותו. יום אחד הוא שכב בבית חולים -מצבו מסתבר היה בכי רע. עם זאת, כל מעייניו היו נתונים לרגע שיצא מבית החולים כדי, כך היה נידמה לו, להמשיך וליהנות מהחיים. הצעתי לו קלטת של אחד מגדולי הרבנים, שישמע קצת, אולי כמה הרהורי תשובה יחלחלו להוויתו אבל הוא סירב.

"עזוב, עזוב אמר- לא עכשיו." עדיין היה סמוך ובטח שיצא מבית החולים לשיגרת חיים נוחה ונורמלית. התיקון יכול לחכות. הוא אומנם חזר לביתו כפי קיווה, אבל כעבור מספר שבועות - המוות בא אליו בחתף.

 

הזמן אינו עומד מלכת. הוא לא מחכה לנו- הוא מתקדם ואנו נשארים מאחור.

תמיד נמצא אלף ואחד סיבות למה לא לעשות מעשה ולהגשים את היעוד שלנו.

זה סוג של יצר רע שאומר: "עזוב מיליונים לפניך ניסו ולא הצליחו, אז מי אתה שתצליח."

נחשוב רגע על הסיטואציה בה נמצאה רחב (ההיא מסיפור המרגלים) רגע לפני שחזרה בתשובה. היא בטח עמדה לפני המראה וחשבה:  " תראו , תראו, את לא מתביישת , את שירדת לשפל המדרגה, שעשית את המעשים השפלים ביותר, שירדת לרמה מוסרית כל כך נמוכה רוצה להיצטרף לעם היהודי ולחזור בתשובה, מה הקשקוש הזה, מה את בדיחה מהלכת?"

אבל, היא בחכמתה לא שמעה לעצת היצר, הצטרפה לעם היהודי, תקנה את מעשיה הנלוזים וזכתה שצאצאיה יהיו נביאים ונביאות.

 

אם היא הייתה מתמהמהת ומחכה להזדמנות אחרת, ייתכן שלא הייתה זוכה למה שזכתה. כי היא הבינה מה שכולנו צריכים להבין, שהזמן המתאים ביותר לשינוי הוא- היום.

 

יוסי אור-יאן -מנהל jobportal.co.il אתר הדרושים הגדול לחיפוש עבודה שאינו עובד בשבת

תגובות
למאמר זה התקבלו 0 תגובות למאמר זה התקבלה תגובה אחת למאמר זה לא התקבלו תגובות