משא ומתן על השכר

Essay Body

-
 

מו"מ על שכר 

מתי יעלה נושא השכר?
כבר בסוף הראיון הראשון ניתן לבדוק נקודה זו. ידיעת טווח השכר למשרה המוצעת תסייע לך לשקול את צעדיך בהמשך. לא תמיד חברות נוטות לנדב מידע על השכר בשלב זה: אם המראיין יתייחס לגובה השכר המוצע סימן (אבל לא בטוח) שיש מקום לאופטימיות זהירה. אם הוא דוחה כל התייחסות לנושא לשלב מאוחר יותר, סביר שהנושא יעלה בפגישה השניה, אם תהיה כזו. יתכן גם, שהוא באמת מעדיף לדחות את הדיון על הנושא בשלב זה כי מצב הדברים אינו בשל לכך, או יתכן שמי שינהל אתך את המו"מ על השכר יהיה גורם אחר במערכת.

מו"מ על שכר
במידה והארגון יהיה מעוניין בגיוסך, תזומן למפגש בו יעלה נושא השכר, מה שקורה, בדרך כלל, בראיון השני או השלישי . נסה ליישם את העקרונות הבאים במשא ומתן על השכר:

עשה שיעורי בית
טוב לאסוף נתונים ולהתעדכן בנוגע רמת השכר המקובלת למשרה המוצעת לפני המו"מ על השכר. כאמור, כניסה למשרה עם נתוני הפתיחה נמוכים יקשו בהמשך לישר קו עם חברים לעבודה שהתקבלו בשכר גבוה יותר.

היה ריאלי בדרישות השכר
כלל ראשון, אל תתפשר על שכר נמוך מידי, מבחינתך מדובר בהפסד כלכלי והחמצה של שכר גבוה יותר, בנוסף, אם תתפשר ברמת השכר שלך, אתה עלול להצטייר כאחד שממעיט בערך עצמו. גם אם הדימוי העצמי שלך תקין, ואתה פשוט לא טיפוס "גרידי" ובעל דרישות שכר מתונות, בכללי המשחק המקובלים נכון להיום תכונה זו היא "אאוט" וחשוב שתתמחר עצמך ריאלית. ברוב המקרים הבעיה הפוכה , בגלל התכונה הידועה ש"אנו לא רוצים להצטרף למועדון שרוצה לקבל אותנו", יכול להיות, שתנקוב סכום גבוה מידי, שיכול למנוע ממך לזכות במשרה כדאית ושווה, מה שיביא למצב שבו תתחרט על החלטתך, מכיוון שיכול להיות שההצעות הבאות שתקבל יהיו נמוכות יותר לעומת ההצעות הראשונות שפסלת.

השתדל לא להתלהב מההצעה
גם אם היא נשמעת גבוהה, אתה יכול לשאול אם הם יכולים לבוא יותר לקראתך, ואתה יכול גם לבקש לחשוב עליה ולחזור אליהם עם תשובה.

אם ההצעה נראית לך נמוכה
אמור זאת, ציין שמשכורתך האחרונה הינה ________ ואתה רוצה לשפרה. אם המשכורת האחרונה שלך היתה נמוכה יותר מההצעה הנמוכה שקיבלת, ציין שההצעה נראית לך נמוכה ואתה מצפה ליותר. היום כשיש סקר שכר מעודכן כמו של ג’וב פורטל - החיים שלך קלים יותר.

התייעץ ובדוק לפני החתימה
יתכן שההצעה שתקבל תיראה הגיונית וסבירה בהתאם למה שאתה יודע ומכיר,
גם במקרה זה, אל תמהר לענות וציין שאתה רוצה לחשוב עליה.
בכל מקרה, אמור שאתה רוצה לקבל הצעת שכר מפורטת בכתב על כל תנאיה
הנלווים, זאת מכיוון ששכר ברוטו בלבד, אינו משקף את כל החבילה, שכוללת
תנאים סוציאליים , אופציות ושאר הטבות כמו רכב וטלפון נייד.
יש שוני בין החברות בכל הנוגע לתנאים נלווים.
יש שמספקות חבילה מגוונת ועשירה יותר ויש שפחות.
לכן, נכון לבדוק את כל מרכיבי השכר של ההצעה לפני קבלת ההחלטה, ולהשוות
אותם מול הצעות אחרות-אם יש.
כדי לבדוק את ההצעה באופן מעמיק יותר, מומלץ שתבדוק אותה
שהכנו עבורך ב Check List בעזרת כיצד לבחור משרה מתאימה?

תגובות
למאמר זה התקבלו 0 תגובות למאמר זה התקבלה תגובה אחת למאמר זה לא התקבלו תגובות