כיצד להתמודד עם משבר קריירה?

Essay Body

-

משבר קריירה, (או בלשון העם, פיטורין מפתיעים וכואבים בגלל שחברת הדוט.קום בה עבדתנו סגרה זה עתה את שעריה) הנה תקופה מתאימה לרכישת כלים ומיומנויות לתקופת ביניים זו לקראת השלב הבא בקריירה. זה הזמן לנקוט מספר צעדים פרקטיים, שיסייעו בחיפוש עבודה על מנת להגיע ליעד הקרירה וכדי להתמודד עם המשבר שנוצר.

חשוב חיובי, תכנן , בצע
קודם כל ופני הכל, חשוב חיובי ותן אמון בעצמך. זה לא הזמן להאשים את עצמך במה שקרה, הלקאה עצמית, שקיעה במחשבות נוגות ופסימיות לא תעזור ואינה במקומה. אין טעם לחשוב שאם היינו בוחרים ב"סוס מנצח" ולא בחברה הכושלת, שאליה נקלענו, מצבנו היה טוב יותר. בנוסף, יש לנו נטי יה במצבים מעורפלים מסוג זה לדמיין תסריטים אפוקליפטיים ולא מציאותיים של עתיד שחור משחור לגבי עתידנו האישי והכלכלי.
חשוב חיובי, ראה במה שקרה "כירידה לצורך עלייה". אל תתפזר עם המחשבות והיה כאן ועכשו. תכנן מה אתה עושה היום , מה אתה עושה מחר ודאג לבצע את מה שתכננת. בנה את השלב הבא בדרך מעשית, שקולה ומפוקחת, מבלי להתחרט על החלטות העבר ומבלי להיכנס לפאניקה לגבי העתיד. שנן לעצמך ללא הרף "אני טוב ואת השלב הבא בקריירה שלי אעשה לא פחות טוב ממה שעשיתי עד היום."

נסה את אנשי המקצוע
אם, בכל זאת, קשה לנו להתמקד בתפקיד הרצוי ולא ברור לנו מה הכיוון שלנו ניתן, לקבל משוב מכוון מאיש מקצוע. אפשר לפנות לייעוץ, סדנאות ומבחנים.

ניתן להסתייע גם בכלי שפיתחנו עבורכם להכוון תעסוקתי ראשוני. "איזו עבודה מתאימה לי".
 

מכונים בתחום ההכוון התעסוקתי ויועצים תעסוקתיים יוכלו לעמוד על כישורי ונטיותיך ולתת לך כיוון או לפתוח בפניך אפשרויות שלא חשבת עליהם. כן, לעתים אנו זקוקים למראה כדי לדעת איך אנו נראים.

אם החלטנו שלא ללכת לייעוץ כזה, כדאי בכל מקרה להתחלק עם אנשים נוספים ולקבל סיוע או עצה טובה. עצם היכולת לחלוק עם אדם נוסף את הבעיה יש בה כדי להקל ולהוריד מהמטען שאנו נושאים.

נצל קשרים עם בעלי השפעה
כדי להגיע לתפקיד הרצוי, רצוי מאוד להפעיל קשרים עם מכרים ובעלי השפעה. זה הזמן להפעיל קשרים, להיעזר בקרובי משפחה ובחברים שיכולים לתת מידע ולסייע לך להשתלב בקריירה מוצלחת יותר מבחינתך. הרבה מאוד אנשים מגיעים למשרה דרך רשת קשרים בלתי פורמליים, ולאוו דווקא דרך מודעות הדרושים.

שפר את מיומנות הראיון שלך
לכל מקום שתפנה תיתקל באיש הארגון, במראיין שירצה לעמוד על קנקנך, חברות נותנות משקל רב לראיון במסגרת שיקולי המיון שלהם. זה הזמן לשפר את מיומנות הראיון , ניתן ללמוד זאת במסגרות שונות וגם אצלנו בג'וב - פורטל תוכל לקבל הדרכה מקיפה בנושא.
קח את תפקיד המרואיין בקלות. נוצרו נסיבות בהן אתה יושב בצידו האחד של השולחן והמראיין בצד השני ( המצב היה יכול להיות הפוך) ולכן, אין מה לחוש מבוכה, או נחיתות במהלך הראיון. בנוסף, יתכן שגם המראיין חושש לאבד אותך לטובת חברה מתחרה ולכן הפגן ביטחון עצמי ואל תמעיט בערך עצמך.

לא לשקוט על השמרים
אם נהגתם לשקוע בערבים מול הטלביזיה שעות ארוכות, אז זה הזמן לשנות מנהג זה, להתחיל בחיפושים, לקרוא מאמרים רלוונטיים, ללמוד, להתעניין, ולרכז מאמץ לקראת יעד הקריירה הבא.
אפשר להתעסק בינתיים בפרויקטים מזדמנים, להתנסות בכל מיני התנסויות, אפשר גם לשקול נסיעה "לנקות את הראש" לפני המשרה הבאה.

חשיבות משבר קרירה לקראת התפתחות וצמיחה
שלב זה עוסק בשינוי תפיסתי שאומר שכדי שתוכל לבוא תקופה של התחדשות חייבת להיות תקופה משברית, אז מתעצב משהו נכון והולם יותר שמביא לצמיחה אישית והתחדשות. ידוע שהתקופה הפגיעה בחייו של צב ים מסוג מסוים הינה התקופה בה הוא משיל את שריונו הישן לקראת גדילה של שריון חדש.
אנו נבנים דרך משברים כמעט כל שלב בחיים. בכל נקודת מעבר מסתיים פרק אחד ומתחיל פרק אחר אנו חווים משבר.
זה מאוד לגיטימי להרגיש עמימות וקושי בתקופה זו . יש להשלים עם העמימות וללמוד לחיות איתה לפחות לפרק זמן מסוים. כל תהליך של חיפוש ובדיקה בקריירה כרוך בחוסר ודאות עד שהדברים מתבהרים.
תופעת הסינוס יאדה היא משהו שכולנו מכירם ולכל אחד יש תקופות שיא ויש תקופות שפל. תנודות מוכרות אלה מלוות אותנו מאז ומתמיד, ולכן המשמעות של תקופת משבר היא, שמכאן אפשר רק לעלות, כי שוב פעם, הוכח בפעם המי יודע כמה, שדברים טובים נרכשים מתוך קושי ומאמץ. אפילו חברות דוט.קום למדו את השיעור הזה.

תגובות
למאמר זה התקבלו 0 תגובות למאמר זה התקבלה תגובה אחת למאמר זה לא התקבלו תגובות